Články

PO TAKMER SMRTEĽNOM ÚRAZE ZA ROK SCHUDOL 35 KG

blogpost thumb

Pred 7 rokmi mal Miro veľmi ťažký pracovný úraz. Ako zázrakom prežil zavalenie dvomi tonami železa, avšak s masívnymi zlomeninami panvy, pomliaždením vnútorných orgánov a poškodením periférnych nervov a prognózy boli veľmi zlé. Začal sa ťažký boj. Aj po polroku strávenom v nemocnici v jednej polohe mu ostalo silné nervové poškodenie. Domov prišiel o barlách a s váhou 117 kg sa začal druhý boj. Každá jeho snaha cvičiť skončila bolesťami. A preto to vo fitku zakaždým vzdal. Nevedel dobre chodiť na jednu nohu, cvičiť vedel len vo veľmi obmedzenom rozsahu pohybu. Jeho stravovanie bolo postavené na donáškach a fastfoode s výhovorkou, že na varenie nie je čas. Ako tento človek dokázal schudnúť vyše 35 kg za rok?

(viac…)

NECHCEM STRÁCAŤ ČAS, CHCEM Z PANDÉMIE VYJSŤ LEPŠIA A SILNEJŠIA

blogpost thumb

Má len 17 a nás dodnes príjemne šokuje, ako to má také mladé dievča v hlave upratané. Hneď, ako sa dvere fitiek v októbri zavreli, športovkyňa Karin sa i napriek tomu rozhodla trénovať pod našim vedením – online doma. Neodradilo ju ani málo pomôcok na cvičenie, maličký priestor v izbe, ani absencia osobného kontaktu. Rozhodli sme sa ju vziať pod naše krídla a stala sa z nej členka nášho tímu BodyGeek atlétov, ktorí sa venujú športu na súťažnej úrovni a ktorých silovú časť prípravy zastrešujeme my. Ak chceš vedieť, čo Karin motivuje cvičiť doma počas pandémie a prečo to ešte nevzdala, inšpiruj sa ďalej.     

more

Štíhle ženy sú silné ženy

blogpost thumb

Dnes je medzinárodný deň žien a celý svet si pripomína rovnoprávnosť, emancipáciu a podporu žien a rôznych ženských komunít. Symbolicky v tento deň vyjadrujeme podporu všetkým ženám, aby zostali silné. Okrem mentálnej a duševnej sily však podporujeme myšlienku byť silnou aj fyzicky. Určite ste sa už veľakrát stretli s tým, že ženy by nemali dvíhať ťažké váhy, vraj budú z toho príliš svalnaté. A určite drvivá väčšina z vás vie, že je to mýtus. Ja to však obrátim opačne: žiadna zmena postavy sa neudeje, ak dvíhaš malé váhy.

more

NAJLEPŠIE TUNIAKOVÉ PLACKY NA SVETE

blogpost thumb

Pri všetkej skromnosti som lepšie placky nikdy nejedla a neskúšala 😀. Toto je výsledok metódy „čo kuchyňa dala“ a rozhodne si tento recept musíš vyskúšať už dnes! Placky sú na 2 porcie (5-6 placiek), vhodné ako ktorékoľvek jedlo dňa. A ako všetky naše recepty, aj tento je rýchly a jednoduchý.

more

Krémová karfiolová polievka s lososom

blogpost thumb

Pár z vás vie, že karfiol vyslovene neznášam a nezjem ho v žiadnej forme. Napriek tomu som sa rozhodla uveriť heslu „neexistuje zlé jedlo, len zlý recept“, preto karfiol dostal šancu. A neverím, že to píšem, ale bol to gurmánsky zážitok a túto polievku v kombinácii s lososom si budem variť!

more

PEČENÝ CÍCEROVO-TEKVICOVÝ ŠALÁT

blogpost thumb

Tento skvelý recept je na prvý pohľad jednoduchý a na prvé sústo nenormálne chutný! V kombinácii s dresingom ti budú tiecť slinky ešte dlho potom. Máme sezónu tekvičiek, tak hor sa na nákup a do kuchyne 🙂. Šalát je skvelý aj ako obed, aj ako večera.

more

Studený fazuľovo-tuniakový šalát

blogpost thumb

Väčšina ľudí denne prijíma málo vlákniny, a tak často siahnu po doplnkoch stravy s obsahom vlákniny. Pritom to vôbec nie je treba, pretože fazuľky obsahujú nielen jej bohaté množstvo, ale aj iných skvelých živín. Skús tento fasa recept, všetko je rýchlo hotové, bez varenia a „na studeno“ ako osvieženie do teplých dní.

more