KEĎ SA ZDÁ, ŽE TO IDE ĽAHKO… AĎA SA ZBAVILA 35 KG ZA 4 MESIACE

Bola som na teba veľmi prísna od úplne prvého stretnutia. Dala som ti niekoľko podmienok, ktoré keď nesplníš, ukončíme spoluprácu. Videla som však na tebe, že si naozaj odhodlaná a teší ma, že si ani raz neporušila našu dohodu o stravovaní či tréningoch. Ani raz som od teba nepočula jedinú výhovorku! Takých ako ty je málo 🙂 Paradoxne, pre teba nebol až taký problém zmeniť stravu, ako to je u väčšiny ľudí…

Áno, u mňa bol problém časový. Nastavila som si mozog a prestala sa vyhovárať, že nemám čas. Mám jednu 11 ročnú dcéru, invalidného manžela (ale nepriznali mu invalidný dôchodok), ktorý nevie variť a sú neprispôsobiví a nechcú jesť to, čo ja 😀. Som poštová doručovateľka a vstávam o 4:45. Po práci bežím na tréning, navečeriam sa a potom začnem variť, aby som na ďalší deň mala navarené zdravé jedlo a nejedla hlúposti. Samozrejme, pre manžela a dcéru varím niečo iné. O 23:30 odpadnem unavená do postele. Strava ma aj tak vyjde finančne rovnako, len s tým rozdielom, že som sladkosti vymenila za zeleninu a kvalitné mäso.

Ako vzniklo to, že si pribrala na takmer 140 kg?

Od malička som bola tučná. Mala som nadváhu, potom obezitu a dvakrát som bola na odtučňovacom liečení. To som mala 15 rokov. Ale vždy potom som rýchlo pribrala naspäť, lebo som nedržala stravu a  vždy som okamžite prešla na domáce stravovanie. Čiže celý život som nič okrem nadváhy nepoznala.

Ty si prišla za mnou s tým, že vážiš 138 kg. Kedy si sa rozhodla, že ideš do chudnutia naplno a ideš poriadne makať? Predchádzal tomu nejaký „bod zlomu“?

Áno. Bolo to keď som si už musela začať kupovať rifle na pánskom oddelení, aj to už boli skoro najväčšie čísla 😀. Mala som konfekčnú veľkosť 58. Keď som prišla za tebou, mala som predstavu ako z telky – drina, drina, drina a že budeš na mňa kričať 🙂.

A kričala som na teba? 😀

Áno, ale pomohlo 😀

Ale vieš, že to len v dobrom 🙂. Na tebe vidno, že ťa cvičenie baví…

Veľmi! Mám velikánsku nadváhu, takže výkon ma nezaujíma zatiaľ. Iba to, aby číslo na váhe šlo dole. Najviac ma však teší ten pot, ktorý sa zo mňa leje.

Čo iné sa zmenilo? Aký je rozdiel medzi Aďou, ktorá prišla do fitka pred 4 mesiacmi a tou, ktorá teraz sedí vedľa mňa?

Zmenilo sa to, že sa viac usmievam. Ľudia to vnímajú rovnako. A chvália ma, že som schudla alebo si aspoň všimnú, že som nejaká iná. Je to omnoho lepšie. Keď doručujem zásielky po bezvýťahovom rajóne, to chodenie po schodoch o 35 kíl ľahšia je obrovský rozdiel, vybehnem to teraz ako srnka 🙂. Nie som unavená. A teším sa samozrejme do obchodov s oblečením, čo však ešte musí počkať, keďže môj cieľ je zhodiť ďalších 40 kg.

Mávala si bolesti kolien a chrbta. Cítiš po 4 mesiacoch tréningov úľavu?

Samozrejme. Som veľmi rada, že už nemám bolesti. Si mi nastavila správne cvičenie a držanie tela. Športujem celý život, ale s veľkými prestávkami, pretože vždy som kvôli veľkým bolestiam musela skončiť. Až teraz som pri tebe zistila, že som cvičila nesprávne. Po tréningoch s tebou ma nič nebolí. Dokonca sa teším, že som musela vysadiť tabletky na vysoký tlak, pretože sa mi znížil. Namiesto 3 tabletiek už beriem iba polovicu jednej. A zlepšil sa aj sex 😀.

O tom nik nepochybuje 😀

Ale nerozvádzajme to 😀. Naozaj sa teším. Vyberala som si na internete fitko podľa toho, či má dobré vybavenie, podľa recepčných (😀, Kika je proste top) a trénerov v neposlednom rade. Som dosť zakomplexovaná a nechcela som muža, ale podľa sympatií som si vybrala moju Radku. Hľadala som prísnu trénerku, ktorá by bola na mňa „sekera“, lebo ja toto potrebujem. Na tréning sa VEĽMI teším. Idem naň po práci veľmi vyšťavená, ale keď začnem cvičiť, je mi lepšie. Napriek tomu si ku mne aj dosť láskavá, možno by si mohla byť na mňa ešte väčšia sekera 🙂. Som nadmieru spokojná a nemenila by som.

rpt

rpt

My ako tréneri sa často, žiaľ, stretávame s ľuďmi, ktorí dlho odkladajú zmenu. Komfortná zóna je príliš komfortná a niektorí často nemajú dostatočnú podporu okolo seba. Niektorí sú leniví, nechce sa im a hľadajú výhovorky, ale ty k nim nepatríš…

Ja sama mám ešte ďalekú cestu, ale ja som to riešila zo dňa na deň. Večer som sa rozhodla a ráno som ti už volala. Chudnem celý život. Už som sama schudla 52 kg. Ale neudržala som si to, lebo už som bola so sebou ako tak spokojná, prestala som cvičiť, nejedla som pravidelne, otehotnela som a už to išlo…

Ale ten pot stojí za to. Ľudia sú ku mne nejakí milší a prestali ma tak prehliadať ako predtým. Sú ku mne vrúcnejší a otvorenejší. Na druhej strane, každá druhá kolegyňa je zvedavá, čo pre schudnutie robím, ale len jedna-dve sa prihlásili na cvičenie. Ale skoro žiadna nezmenila stravu. Mám pocit, že mi niekedy závidia, že ja som už niečo dala dole a ony nie a neveria mi, že to vydržím, že ešte pôjdem ďalej.

A pritom viem, ako sa brutálne snažíš a mala by si byť inšpiráciou. Ako sa k tomu staviaš?

Mňa to motivuje. Ukážem im, že tých ďalších 40 kg dole dám! Budúca Aďa bude zdravšia, lebo má malú dcéru a bude s ňou chodiť na kolieskové korčule. Ako mohol doteraz taký 140-kilový kolos ako ja ísť na korčule? Kto ma zdvihne zo zeme, keby som spadla? 😀 Ale som na seba hrdá, ale bez teba by som to nedokázala. Teraz sa neviem nastaviť tak, ako pred 10 rokmi, keď som dokázala schudnúť sama. Preto som hľadala pomoc. Už mi to proste samej nešlo, po 2-3 týždňoch som to vždy všetko vzdala, nebola som trpezlivá. Ale tento krát som verila a vedela, že to dám. Cítim sa skvelo!

Komentáre

Trackbacks & Pings

  • Posledná nádej na schudnutie a vrátenie energie | :

    […] ísť do fitka prišiel, keď som stretla kamarátku, ktorá cvičila s tebou a pekne schudla (Aďka – čítaj o jej premene tu) a druhý impulz prišiel pred Silvestrom. Bola to moja posledná nádej na schudnutie. […]

    4 roky ago

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *