Ahoj. Voláme sa Radka a Tomáš. Obaja sme začínali ako fitness tréneri, vďaka čomu sa naše súkromné i profesijné cesty spojili. Máme spoločné hodnoty: láska k športu, vášeň pre vedu, kritické myslenie a proaktívny prístup. Vo dvoch sa to ťahá vždy lepšie a keďže máme množstvo nápadov, ako urobiť aspoň malý kúsok sveta lepším miestom, postupne pracujeme na rôznych projektoch.

Našim cieľom je prinášať ľuďom fungujúce, overené a hlavne dlhodobo udržateľné riešenia. Venujeme sa ako individuálnym tréningom, tak aj službám pre firmy. Väčšina ľudí si pod zdravým životným štýlom predstaví pravidelný šport a racionálne stravovanie. Súhlasíme, sme však toho názoru, že tam chýba jedna podstatná časť: vhodná pohybová kultúra. Pre NAOZAJ optimálny životný štýl je kľúčové aj to, čo robíš  mimo kuchyne a fitness centra. My ponúkame komplexný program na optimalizáciu životného štýlu, resp. kompenzáciu preťažení, ktoré si väčšina z nás vyrába v práci.

Ako prví na Slovensku sa chceme pokúsiť zmeniť kultúru firiem na pohybovú, a tým zmeniť aj vzťah zamestnávateľa a zamestnancov k lepšiemu. To prispeje k nižšej miere civilizačných ochorení, k zníženiu bolestí chrbta a kĺbov, k lepšej nálade a vyššiemu pracovnému výkonu v práci (viac tu).

Sme plní entuziazmu, odhodlania a presvedčenia, že silový tréning by mal robiť naozaj každý. Je potrebné uvedomiť si, že tréning je cesta k niečomu. Trénuješ svoje telo za istým účelom, aby zvládalo isté veci. Nie je to len o získaní svalov, kondície, sily, stability. Je to aj priestor možností, ako zmeniť svoj život, svoj postoj, svoj charakter, svoju vôľu. Väčšina ľudí na otázku, aký ma cieľ, odpovie pravdivo a skutočne úprimne až pri nejakej štvrtej odpovedi. Vtedy sa dozvieme, že cieľom nie je chudnutie, nie je to ani získanie nového hobby alebo zdravia, ale predovšetkým zvýšenie sebavedomia, lepšieho sebaobrazu, sebaakceptovanie a strata pocitu hanby zo seba. A to je v poriadku. Máš svoj cieľ, vieš, čo má byť na konci.

Preto je komunikácia s klientom u nás na prvom mieste. Nie je to len jednosmerné navigovanie, ale predovšetkým otvorené počúvanie tvojich očakávaní, plánov, ale aj obáv. Našim cieľom je motivovať ťa vo výdrži, optimálnom strese a výkone, ale aj naučiť ťa mať reálne očakávania a primerané nároky na seba. Po webe sa neúmerne rozmnožili rôzne mýty, polopravdy až výslovné hlúposti ohľadom stravy a cvičenia. Sme si istí, že si na ne už určite natrafil a možno im dokonca veríš. Preto píšeme články, ktoré sú tu pre teba. Veríme, že ti aspoň čo-to pomôžu pri orientácii sa vo svete zdravia, aby si sa necítil ako na cudzej planéte :-). Pod článkami uvádzame zdroje či odporúčania na ďalšie štúdium pre ďalších geekov, takže si ich môžeš kedykoľvek sám overiť.

Držíme ti palce na ceste za cieľom. Veríme, že tu nájdeš veľa cenných rád a informácií, ktoré ti k nemu pomôžu. Píšeme nezávislo, naše články nepodliehajú vplyvu, propagácii ani záujmom tretích strán, preto naša priorita ohľadom zdrojov odborných a overených je úplne slobodná. Napriek tejto snahe si ako autori vyhradzujeme právo svoje články dopĺňať o nové informácie alebo iným spôsobom pozmeňovať, pretože iste vieš, že vzdelávanie je nikdy nekončiaci proces. Preto aj aktualizácia vedomostí patrí k objektívnosti a profesionalite.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *