Schudla 55 kíl a zmenilo jej to život. A kde chceš byť o rok ty?

Dada schudla celkovo 55 kíl hmotnosti. Takú nízku hmotnosť mala naposledy v piatom ročníku základnej školy, dnes sa zmestí do veľkosti 36 a 34 :-). Spolupracujeme už 11. Mesiac a výsledky stoja za to. Prečítajte si jej inšpiratívny príbeh, ktorý sme si pre vás so #superdadou pripravili.

1.Naposledy si mala 65 kíl, keď si bola v 5. ročníku na základnej škole. Potom sa čosi stalo a stratila si kontrolu nad svojou hmotnosťou. Čo to bolo?

Takže ako začať? V prvom rade tým, že som bojovala s nadváhou takmer celý život. Pamätám si ešte, cca v mojich 4 rokoch, som bola veľmi chorá a bola som taká chudučká, že sme museli vyhľadať doktorku, ktorá mi dala injekciu, po ktorej som mala dostať chuť na jedlo :). Samozrejme, doteraz sa smejeme, že vďaka tej injekcii som dostala poriadnu chuť znovu jesť ;). Na fotkách, ktoré mám doma, som sa začala zagulaťovať už na konci škôlky, čiže cca v mojich 6-tich som už bola malá gulička. Celú základnú školu som už mala nadváhu.

2.Ako ťa tvoja obezita obmedzovala v bežnom živote?

Prešla som si samozrejme svojím peklom, posmešky boli na dennom poriadku. Telesná výchova u mňa bola horor a akákoľvek fyzická námaha pre mňa bola utrpením. Nevážila som sa, nechcela som vidieť tie čísla, takže si neviem ani domyslieť, koľko som asi mohla vážiť. Viem len, že sa mi to vymklo spod kontroly niekedy na konci základnej školy. Prečo som toľko jedla?…ani neviem. Ako dieťa mi bolo jedno ako vyzerám. Nikdy som sa nevidela až taká tučná, ako ma videli ostatní. Bola som spokojná a šťastná, kým som jedla. Problém ani tak nebolo bežné jedlo, skôr sladkosti. Doma som to nemala ideálne: rodičia sa často hádali, otec sa mne a mame nikdy nevenoval a keď už,  nebol na mňa práve milý. Myslím si, že som svoju útechu našla v sladkostiach. Mama, aj keď videla, že priberám, vedela, že trpím a chcela mi aspoň sladkosťami uľahčiť môj smútok, čo ale viedlo k tomu, že som viac a viac priberala. Ako hovorím – sladkosti. Nebol to cukrík denne. Dokázala som zjesť pol kilové vedro zmrzliny, zajedať to Horalkami, Milou, Siestou, čokoládou atď. Čím som bola tučnejšia, tým viac som sa uzatvárala do seba. Nechodila som na diskotéky ani často von, ľudia sa na mňa pozerali ako na lochnesskú príšeru. Tak som sedela doma a jedla. Všetko sa u mňa zlomilo, keď od nás odišla moja mama. Vtedy som už jedla zaradom všetko, chodila som brigádovať a moja výplata pre mňa bola božstvom. Mc Donald, Pizza, sladkosti….mala som o dôvod viac jesť a utápať sa v žiali. Na strednej som samozrejme našla partiu kamošiek, ktoré ma zbožňovali takú, aká som bola. Vďaka ním sa stredná dala vydržať.

3.Napokon si sa rozhodla dať stop vysokej nadváhe a začala si chudnúť na vlastnú päsť. Pamätáš si ešte na ten moment? Aké myšlienky ti vtedy prebiehali v hlave?

V treťom ročníku sa mojej spolužiačke narodila dcérka. Keď som to klbko šťastia držala v rukách, uvedomila som si, že sa blížim do veku, kedy budem chcieť svoje vlastné dieťa. Sadla som si na net a dočítala sa, aký veľký problém bude moja váha pri počatí bábätka. Buď neotehotniem vôbec (samozrejme som mala veľký problém zo ženským cyklom) alebo je tam veľké riziko potratu, či toho, že ak aj vynosím dieťa, môže mať bábo následky. Vtedy som sa neskutočne zľakla, veď ja predsa chcem deti. Chcem veľkú rodinu a zdravé, krásne deti. Vtedy som si povedala dosť. Nechcem prežiť bolesť vo forme potratu len preto, že sa neviem prestať prejedať a celý život si vyčítať, že kvôli mne samej nikdy nebudem matkou. V mojich 19 som sa zaťala a začala na sebe makať. Sama som za dva roky schudla cca 50 kíl. Cvičila som doma, nakoľko som sa hanbila ísť do fitka. Cvičila som doma, chodila som behať, chodila som všade pešo a hlavne strava. Dva roky som sa sladkého nedotkla, a to prisahám! Podarilo sa mi zhodiť na 70 kg, aj keď môj cieľ bolo 65 kg. Schudla som a našla si priateľa. Priznám sa, zlenivela som a postupne za 4 spoločné roky s ním som opäť bola na dobrej ceste vyzerať ako kedysi. Keď moja ručička na váhe ukázala znovu 90, povedala som si znovu STOP. Nechcem vyzerať ako kedysi.

4.Oslovila si osobného trénera, aby ti pomohol. Prečo?

Vedela som, že sama to už nedokážem. Nato som bola príliš lenivá, a tak som pozbierala všetku odvahu, prišla do Baddy Fitness, zobrala si vizitku osobného trénera a hneď volala. Nechcela som dlho premýšľať, inak by som si to určite rozmyslela. Bola som veľmi nervózna, či to znovu zvládnem, ako to pôjde teraz. Makáme spolu s mojim trénerom už skoro rok. Na začiatku sme si dali jasný cieľ, ktorý už máme takmer splnený a ja konečne mám váhu, ktorú som si pred 5 rokmi vysnívala – 65 kg 🙂

1

5.Chudnutie z veľkej váhy dáva určite zabrať nielen telu, ale aj psychike. Určite boli situácie, ktoré boli pre teba veľmi ťažké. Mala si niekedy napríklad chuť s cvičením a diétou prestať, mala si niekedy pocit, že to nestojí za to alebo si dokázala mať celý čas nadhľad a kontrolu?

Nikdy som neuvažovala nad tým prestať. Viem, prečo to robím, cítim sa neskutočne skvelo, dobre vyzerám a viem, že som 100% zdravá. Môj cyklus je pravidelný, všetko vládzem a hlavne viem, že mať zdravé dieťa je teraz reálne. Každý ma obdivuje, akú mám pevnú vôľu. 11 mesiacov nejem nič sladké, strážim si kalórie a cvičím každý jeden deň. Ak ale človek má cieľ a ide si za ním, je to oveľa jednoduchšie. Všetko je v hlave, v tom, aký je človek silný a akú ma podporu. Ja som si čírou náhodou vybrala Tomáša za svojho trénera a neľutujem. Zbožňujem naše tréningy, zasmejeme sa a hlavne kvalitne zamakáme. Hoc by som ho už nepotrebovala, váhu mám akú chcem, potrebujem niekoho kto ma poháňa vpred, niekoho, kto ma bude neustále „tlačiť“ a niekoho, kto ma aj pochváli 😉

6.Čo najradšej cvičíš a prečo?

Milujem drepy! Sú moja srdcovka. Samozrejme, všetko, čo cvičíme mám rada, no drepy sú pre mňa oddych.

7.Ako si predstavuješ samú seba pri pohľade do zrkadla o 5 rokov?

Kde sa vidím o 5 rokov? Keďže sa budúci rok vydávam a plánujeme so snúbencom rodinu, vidím sa ako manželka, matka a zdravá žena. Mám v pláne cvičiť aj počas tehotenstva a hlavne po ňom, keďže mám tendenciu priberať :). Myslím si, že puto medzi mnou a mojím trénerom je už kamarátske, nielen profesionálne, takže viem, kde tento krát hľadať pomoc pri niekoľkých kilách navyše. Nemám v pláne vyzerať ako kedysi… už nikdy! 🙂

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *